Bezpieczniej i bez mandatów w drodze na wakacje w Polsce i Europie. Teraz testuj 3 miesiące gratis w drodze na wakacje! 

Z okazji zniesienia opłat za roaming w UE - specjalna oferta "Testuj 3 miesiące gratis". Odbierz voucher na 3 miesiące na abonament aplikacji nawigacyjnej Coyote!

Tylko do końca lipca!

1. Pobierz aplikację:   

Dla Android: Pobierz tutaj. 

Dla iOS: Pobierz tutaj. 

2. Wyślij email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.zadzwoń 722 797 000 lub napisz do nas na Facebook, Coyote Polska, podaj hasło "Testuje Coyote w drodze na wakacje" a otrzymasz w ciągu max. 3 dni voucher z kodem umożliwiający korzystanie z aplikacji nawigacyjnej Coyote w Polsce i Europie przez 3 miesiące za darmo i bez zobowiązań.

3. Po darmowych okresie korzystania z aplikacji Coyote, użytkownik nie ponosi żadnych opłat, nie jest zobowiązany do płatności, opłata w żaden sposób nie zostanie naliczona automatycznie.  

 

Dowiedz się więcej o zniesieniu opłat roamingowych w UE oraz aplikacji nawigacyjnej Coyote

 

Data 15.06.2017 to przełomowy dzień w historii telekomunikacji w Europie. Po wielu latach negocjacji pomiędzy poszczególnymi krajami i operatorami, przestają obowiązywać dodatkowe opłaty za korzystanie z telefonu komórkowego w UE (tzw. roaming zagraniczny).

Już wiele lat temu w Unii Europejskiej ustalono standard sieci komórkowej GSM, tak, aby wyjeżdżając za granicę można było korzystać ze swojego telefonu. Usługa zwana roamingiem automatycznie przełącza telefon do innej dostępnej sieci GSM bez zmiany karty SIM. Sam pomysł jest bardzo dobry, lecz niestety, ogromne koszty ograniczyły korzystanie z niego. Ograniczaliśmy się do krótkich połączeń telefonicznych, a transfer danych wyłączaliśmy całkowicie natychmiast po opuszczeniu Polski.

Co się zmienia?

Od połowy czerwca znikają dodatkowe opłaty za roaming zagraniczny, a to dzięki zasadzie narzuconej przez Komisję Europejską "roam like at home" (RLAH). Czyli korzystanie z telefonu w roamingu zagranicznym podlega tym samym zasadom co w "domu". Droga do tego rozwiązania nie była prosta, operatorzy w Polsce długo nie potwierdzali nowych zasad i cenników. Ale udało się! Najwięksi operatorzy w Polsce znieśli dodatkowe opłaty w roamingu zagranicznym. Szczegółowe informacje na stronach operatorów poniżej: 

Orange: 

T-Mobile:

Play:

Plus: 

Co z transmisją danych?

Każdy operator do abonamentu oferuje pakiet danych do wykorzystania za granicą. Nie jest to cały pakiet jaki posiadacie w Polsce i nie pozwoli na nieograniczone oglądanie filmów czy seriali, ale pozwala na swobodne korzystanie z internetu, odbieranie maili, a w szczególności z aplikacji nawigacyjnej podczas podróży samochodem poza Polską w UE. Zwykle to 2-4 GB, szczegóły spawdzicie u swojego operatora. Kolejne dane ponad ten pakiet to koszt 3-4 grosze za 1MB, czyli 30-40 PLN za 1GB.

Aplikacja nawigacyjna Coyote wraz z aktualną informacją o korkach oraz ostrzeżeniami w czasie rzeczywistym np. wypadek, kontrola prędkości zużywa ok. 5 mb/godzina jazdy. Załóżmy, że jedziecie do Chorwacji. Trasa zajmie 12 godzin, czyli wykorzystacie maksymalnie 10h x 5 mb = 50 mb danych w roamingu zagranicznym (reszta w Polsce). Razem z drogą powrotną i kilkoma wycieczkami na miejscu zużyjecie ok. 200-250 mb, czyli znacznie mniej niż pakiet danych do wykorzystania w roamingu, który otrzymacie od operatora (w abonamencie, oferty na kartę mogą podlegać innym zasadom). Pamiętajcie, żeby pobrać mapy krajów przez, które będziecie jechać do telefonu, bez tego zużycie danych będzie większe.

blog

Bezpieczna droga na wakacje z aplikacją nawigacyjną Coyote 

Coyote to aplikacja nawigacyjna, która nie tylko funkcjonuje w Polsce, ale również w Europie i dotyczy to nie tylko map, ale również dynamicznego omijania korków oraz ostrzegania przed zdarzeniami w czasie rzeczywistym, np. kontrola prędkości, wypadek. To wszystko dzięki europejskiej społeczności ponad 6 milionów kierowców!

Screenshot 20170526 144253

Już w Polsce spotkacie duże korki na bramkach autostrad oraz liczne fotoradary.

polska slask foto

Z kolei Słowacja, Czechy i Węgry to kraje, w których Policja nie ma żadnej tolerancji dla kierowców przekraczających prędkość, a dodatkowo w ostatnich miesiącach w tych krajach uruchomiono wiele nowych fotoradarów. 

W drodze do Chorwacji możecie, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach, utknąć jak tysiące kierowców w kilkukilometrowych korkach na granicy.

Zagrzeb korek

 Dla odmiany na włoskich autostradach napotkacie liczne fotoradary odcinkowe, które mierzą średnią prędkość pomiędzy bramkami.

  odcinkowe Wlochy 5    odcinek wlochy 3     IMG 20170627 1529312

W końcu na terenie Niemiec, Belgii lub Francji może nas nieprzyjemnie zaskoczyć fakt, że nie ma tu znaków ostrzegających przed fotoradarem, zaś kary za przekroczenie prędkości sięgają nawet kilkaset euro.

          berlin korek                           foto berlin zagrozenie stale

Codzienna aktualizacja bazy fotoradarów we wszystkich krajach Europy pozwoli unikać mandatów. Unikatową funkcją jest na bieżąco podawana informacja o ilości użytkowników przed wami w trasie oraz ich wiarygodność. Już nie musicie pytać "jak tam dróżka?" :)

Zabierz ze soba na wakacje aplikację nawigacyjna Coyote!