Zbliżają się wakacje, wiele osób wyjedzie samochodem na odpoczynek z dojazdem własnym lub wypożyczy samochód na miejscu. Otrzymujemy wiele pytań: mapy jakich krajów są dostępne w aplikacji Coyote? W jakich krajach omija korki i ostrzega przed zdarzeniami? Jak ograniczyć koszty korzystania poza Polską? W tym artykule rozwiejemy na wasze wątpliwości.

MAPY

Zacznijmy od tego, że w aplikacji dostępne są mapy całego świata, Afryka, Ameryka Poł./Płn., Australia/Oceania, Azja i oczywiście Europa. Możecie ustalić nawet tak długą trasę jak podróż do Nowosybirska, która ma ponad 4500 km :). Tak poważnie to zapewne większość kierowców będzie poruszać się po Europie. Najczęściej wybieranym krajem z dojazdem własnym jest Chorwacja, często również Słowenia, Węgry, Bułgaria, Rumunia. Do Europy Zachodniej najczęściej lecimy samolotem, na miejscu wypożyczamy samochód i zwiedzamy np. Hiszpanię, Portugalię lub Włochy. Mapy wszystkich wymienionych krajów oraz wiele innych są dostępne w aplikacji Coyote.

Screenshot 20170526 144253    full eu

 

 

DYNAMICZNE OMIJANIE KORKA

 

Dzięki dostępnej usłudze Here Traffic oraz innym źródłom informacji o ruchu drogowym, z których korzysta nasza aplikacja, będziecie omijali korek w całej Europie. Co ważne, na bieżąco będziecie otrzymywać informacje o korkach. W razie zatoru drogowego, aplikacja zaproponuje objazd informując ile minut zaoszczędzicie kierując się nową trasą, a wy zdecydujecie czy zmieniacie na nową czy nie.

Screenshot 20170428 152917

W okresie wakacji tysiące kierowców próbuje dotrzeć np. do Chorwacji, zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Tworzą się ogromne korki, np. w okolicach granicy Słowenia/Chorwacja, niektórzy pamiętają z zeszłych lat kilkugodzinne postoje na autostradach w upale, dzięki aktualnym informacjom o ruchu drogowym ominiecie te utrudnienia.

Zagrzeb korek                     berlin korek

 

FOTORADARY, KONTROLE PRĘDKOŚCI

 

W jakich krajach Coyote ostrzega przed fotoradarami? W jakich krajach ostrzega w czasie rzeczywistym przed zdarzeniami np. kontrola prędkości?

Baza fotoradarów stacjonarnych, odcinkowych oraz na czerwonym świetle jest dostępna dla wszystkich krajów Europy Zachodniej oraz Wschodniej. Co ważne, baza jest aktualizowana codziennie(!) przez nasze zespoły w poszczególnych krajach, którzy wykorzystują wiele różnych źródeł danych. We Włoszech będziecie ostrzegani przed wieloma odcinkowymi pomiarami prędkości, które są tam bardzo popularne. W Belgii przed fotoradarem nie ma znaków inforumjących o kontroli, jak w Polsce dlatego trzeba się pilnować cały czas;) W niektórych krajach np. Francja, Niemcy ze względów prawnych fotoradary są przedstawione na mapie nie jako punkt, ale strefa, Coyote wówczas ostrzeże o strefie np. 500 metrów, w której znajduje się zagrożenie stałe (fotoradar).

foto berlin    foto berlin zagrozenie stale    Screenshot 2017 02 16 16 00 52

Ostrzeżenia w czasie rzeczywistym np. kontrola prędkości, zatrzymany pojazd, niebezpieczne warunki i inne, pochodzą od społeczności kierowców Coyote. Ponad 6 milionów skautów Coyote wymienia się informacjami o zdarzeniach na drodze. Najwięcej użytkowników pochodzi z Francji, krajów Beneluksu, Włoch czy Hiszpanii, ale nie tylko. Również w innych krajach, w tym Polska, rozwijana jest społeczność. Korzystając z Coyote dołączasz do aktywnych skautów i korzystasz z aktualnej informacji w drodze.

FB2    Screenshot 2017 01 17 14 41 05

 

CO JESZCZE ZYSKASZ Z COYOTE?

Mapy w aplikacji Coyote wykorzystują widok 3D, znaki drogowe 3D, a najciekawsze budynki są realistycznie odwzorowane. Nie bądźcie zaskoczeni słysząc wskazówkę nawigacyjną: "za stadionem Camp Nou skręć w lewo".

 

Screenshot 20170204 161328    Screenshot 20170320 121549

 

JAK OGRANICZYĆ KOSZTY KORZYSTANIA Z APLIKACJI COYOTE?

Należy pobrać mapy danego kraju (lub regionu) do pamięci telefonu (mając dostęp do wifi), co spowoduje, że podczas jazdy z aplikacją będzie pobierać ok. 5 mb podczas 1 godz. jazdy, zamiast ok. 18 mb i co ważne będziemy otrzymywać informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz ostrzeżenia przed zdarzeniami np. kontrola prędkości, aktualne fotoradary, wypadki i inne. 

pobieranie map    FB3

Wkrótce, bo już od 15 czerwca zostanie zniesiony roaming, zgodnie z zasadą Roam Like at Home, co oznacza, że od tej pory możecie wykorzytać pakiety danych GB w abonamencie na koryrzystanie z internetu, czyli również z aplikacji również w krajach UE. Operatorzy Orange z Nju Mobiile, T-Mobile oraz Play całkowicie znieśli opłaty roamingowe, sprawdźcie ile posiadacie danych w abonamencie do wykorzystania w krajach UE. Aplikacja Coyote potrzebuje maksymalnie 5MB /godzina jazdy (wyznaczanie trasy, korek i ostrzeżenia w czasie rzeczywistym) po pobraniu map do pamięci telefonu. 

Trzeba pamiętać, że korzystanie z aplikacji Coyote poza Unią Europejską może oznaczać duże koszty np. w USA, Brazylia, Argentyna, gdzie również będziecie otrzymywać oprócz prowadzenia do celu, również aktualne informacje o ruchu drogowym. Wówczas najlepiej kupić lokalną kartę SIM i dalej korzystać z aplikacji Coyote.

Aplikację do pobrania w linkach poniżej: 15 dni gratis

Android

iOS